pliki do pobrania

Mieszacz osadów

mieszacz osadów
krata schodkowa
poczta
telefon

ul.Modrzewiwa 22

84-106 Leśniewo

amstil

RODO

poczta
telefon

Siedziba firmy / Serwis

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Amstil

biuro@amstil.pl

+48 724 187 602

+48 881 706 133

   

PRZEZNACZENIE

 

Mieszacz osadów typu MO przeznaczony jest do dokładnego wymieszania odwodnionych osadów ściekowych z wapnem, trocinami, korą itp. w celu ich higienizacji. 

Znajduje zastosowanie w oczyszczalniach ścieków komunalnych i niektórych przemysłowych.
 

BUDOWA

 

Urządzenie charakteryzuje się prostą i nieskomplikowaną budową, umożliwiającą łatwą obsługę i eksploatację. Konstrukcja jest spawana z blach i kształtowników ze stali kwasoodpornej 0H18N9. Pokrywa mieszacza posiada dwa kosze zasypowe – jeden do przyjmowania odwodnionego osadu, drugi – wapna. W korpusie mieszacza zamontowane są wały napędowe mieszacza, wyposażone w łopatki mieszające. Ułożyskowanie wałków jest szczelne. W dolnej części korpusu mieszacza umiejscowiony jest otwór zrzutowy mieszaniny. Przeciwbieżny napęd wałów roboczych uzyskiwany jest z dwóch niezależnych silników elektrycznych poprzez przekładnie ślimakowe. Napęd montowany jest do korpusu mieszacza. Dopuszcza się montaż napędu na dwa sposoby: od strony otworu zrzutowego mieszaniny (mieszacz ciągnący) lub od strony koszy zasypowych wapna i osadu (mieszacz pchający).

 
Sterowanie mieszaczem osadu odbywa się najczęściej automatycznie, bardzo rzadko ręcznie. Sterowanie umożliwia współpracę z innymi urządzeniami technologicznymi i zdalne sterowanie przy pomocy komputera. Mieszacz najczęściej wpięty jest w układ sterowania prasą lub wirówką do odwadniania osadu lub w linię higienizacji osadu wapnem.
 

DZIAŁANIE

 
Do jednego kosza zasypowego podawane jest przy pomocy przenośnika ślimakowego wapno, do drugiego - odwodniony osad. Poprzez otwory zasypowe trafiają one do komory roboczej mieszacza. Łopatki wałów napędowych, obracających się przeciwbieżnie, dokładnie mieszają składniki.
 
Mieszany z wapnem osad podlega przemieszczaniu wzdłużnemu, wprost do otworu zrzutowego, znajdującego się w dolnej części komory mieszacza. Uzyskana na wylocie mieszanina ma konsystencję jednorodną, nie wymagającą dalszej obróbki. Mieszanina osadu i wapna może być zrzucona bezpośrednio na miejsce składowania, lub transportowana dalej przy pomocy przenośnika (taśmowego lub ślimakowego) na wyznaczone poletko zrzutowe, ewentualnie do kontenera.
 

CHARAKTERYSTYKA

 
Wymiary charakterystyczne i parametry zawiera tabela.
 
Typ mieszacza Wydajność mieszacza Moc silników Ciężar Długość
A (mm) Wysokość całkowita
C (MM) Szer.
D (MM) Szerokość całkowita
G (MM)
MO-01 2 m3/h 2 X 1,5 KW 420 2000 600 800 1200
MO-02 5 m3/h 2 X 2,2 KW 600 2200 770 965 1400
RYSUNEK TECHNICZNY
 
 
1 - pokrywa z otworami zasypowymi
2 - kosz zasypowy
3 - korpus z komorą mieszacza
4 - otwór zrzutowy mieszaniny
5 - wały napędowe łopatek
6 - łopatki mieszające
7 - silnik elektryczny napędu
8 - przekładnia ślimakowa